دفتر آمار و اطلاعات و GIS
خط مشي كيفيت
اداره كل آمار و اطلاعات به عنوان متولي آمار استان لرستان ، وظيفه تهيه، توليد و ارايه آمارهاي رسمي و هدايت و نظارت فعاليت‌هاي آماري را از راههاي زير برعهده دارد.

الف - فراهم كردن آمار و اطلاعات و خدمات اطلاع‌رساني به موقع، با كيفيت و با استفاده از تكنولوژي‌هاي كارا و مؤثر،

ب - برنامه‌ريزي، نظارت و هدايت و استانداردسازي فعاليت‌هاي آماري در استان،

ج - ساماندهي پايگاه اطلاعات آماري استان به منظور اطلاع‌رساني آماري در سطح استان و كشور،ما براي انجام بهتر اين مهم و افزايش كيفيت توليدات و خدمات اداره كل آمار و اطلاعات ، بر خود ضروري مي‌دانيم همه فعاليت‌ها و اقدامات را نظارت مستمر داشته و براساس استاندارد بين المللي مورد بازنگري قرار داده سازگار نماييم.

در اين اداره كل آكيفيت امور ، مسئوليت يكايك كاركنان بوده و همه بايد با بهره گيري و توسعه قابليت‌هاي خود و از طريق آموزش‌هاي لازم، در اين راستا گام بردارند.

اداره كل آمار و اطلاعات ، براي تأمين اطلاعات مورد نياز استان و رفع سريع نيازهاي آماري، با استفاده از آخرين فناوري و ابزارهاي پيشرفته روز و با بكارگرفتن جديدترين شيوه‌هاي موجود در جهان ، اهداف كلان زير را سرلوحه فعاليت‌ها خود قرار مي‌دهد:

1- ارتقاي كيفي آمارهاي رسمي توليد شده در نظام آماري استان

2- افزايش بهره‌وري نظام توليد آمار و كاهش هزينه و زمان توليد

3- جلب رضايت كاربران و مصرف‌كنندگان آمار

4- ارتقاء فرهنگ استفاده از آمار در جامعه

5- ساماندهي پايگاه اطلاعات آماري استان

6- افزايش مشاركت بخش خصوصي در فعاليت‌هاي آماريما تلاش خواهيم كرد هر روز كار خود را، به روش مديريت بر مبناي هدف، با كيفيت بهتري نسبت به روز قبل انجام داده و با بهره‌گيري از نظرات كاربران، به طور مستمر فعاليت‌هاي خود را در راستاي جلب رضايت آن‌ها، بهبود بخشيم.

بهره‌گيري از الگو‌هاي پيشرفته مديريت كيفيت فراگير در جهت رسيدن به تعالي سازماني در بلندمدت، به عنوان راهبرد اساسي مدنظر اينجانب است و انتظار مي‌رود كاركنان اداره كل آمار و اطلاعات استان در دستيابي به آن همكاري و همدلي نمايند.
تاریخ به روز رسانی: 1393/08/22
Powered by DorsaPortal